Pozostanie części prezerwatywy w pochwie

Kochaliśmy się z partnerem 30.11 pękła nam prezerwatywa, której jak się okazało część pozostała w pochwie i wyleciała wraz z okresem w dniu dzisiejszym, czyli prawie po 2 tygodniach. Czy istnieje ryzyko zapalenia lub zakażenia przez to, że kawałek prezerwatywy był w pochwie tak długo?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli do tej pory nie wystąpiły żadne objawy, ryzyko jest niewielkie. Dla pewności jednak wskazane jest skonsultowanie się z ginekologiem, by ten w badaniu klinicznym mógł ocenić czy nie doszło do podrażnienia nabłonka pochwy.