Jakie jest ryzyko zapłodnienia po pęknieciu prezerwatywy?

Witam. Dwa dni temu współżyłam z partnerem i pękła nam prezerwatywa. Nie mieszkamy w Polsce a w kraju gdzie są dostępne tabletki dzień po więc 4 godziny później ją zażyłam. Dziś znalazłam w pochwie kawałek prezerwatywy. Jaka jest możliwość zaplodnienia? Dodam że jestem w trakcie miesiączki.
KOBIETA, 23 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeśli miesiączka wystąpiła w terminie i jest typową miesiączka to nie doszło do zapłodnienia w trakcie ostatniego stosunku płciowego.

Proszę zwrócić uwagę na objawy infekcyjne,ponad 24 godziny miała Pani w pochwie ciało obce,czasami może to przyczynić się do infekcji pochwy.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska