Pozytywne testy ciążowe i wynik bHCG a określenie wieku ciąży

Witam. Miesiączkę miałam 19.06 - 25.06. Cykle regularne co 28 dni. Następnie współżyłam z mężem 6 i 8 lipca. Dostałam o 5 dni wcześniej okres, który trwał 13.07-19.07. W sierpniu już okresu nie dostałam i testy wyszły pozytywne. Wczoraj badałam poziom hcg - 3500. W którym jestem tygodniu ciąży? Nie wiem czy tygodnie liczyć od miesiączki czerwcowej czy od lipca? Jak to jest możliwe, że dostałam okres w lipcu będąc już w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

czasem tak się dzieje. proponuję udać się do lekarza ginekologa, najlepszą metodą oznaczenia wieku dziecka bedzie poprzez usg,. teoretycznie powinno się liczyc od okresu w czerwcu./