Pozytywne wyniki testu owulacyjnego

Witam mam 5 dni pozytywny wynik testu owulacyjnego i zrobiłam test ciążowy ale druga kreska jest bardzo niewidoczna co to znaczy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany przez Panią opis wyniku testu ciążowego wskazuje na to, że powinna Pani ponownie wykonać test. Druga słaba kreska może bowiem wskazywać na ciążę. Proszę tylko zwrócić uwagę na prawidłowe wykonanie testu - wynik powinno się bowiem odczytać 5-10 minut po wykonaniu testu. Po kilku godzinach odczyt wyniku nie jest wiarygodny, a właśnie wtedy często pojawia się druga, słaba kreska.