Druga kreska na teście ciążowym po 40 minut

Test ciążowy o nazwie Bona, który zrobiłam dzisiaj rano pokazuje swój wynik po 5 min, na ulotce pisało, ze powyżej pół godziny, nie należy odczytywać wyniku. Po 5 min wynik był negatywny, jednak później po upływie ok. 40 min gdy wyrzucałam test zobaczyłam na nim drugą kreskę, była wręcz niewidoczna, tak jakby wgnieciona. Czy może to oznaczać wynik pozytywny czy właśnie dlatego nienależy odczytawać wyniku testu powyżej 30 min.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Właśnie dlatego nie należy odczytywać wyniku powyżej 30 minut. Wynik nie jest bowiem już wiarygodny. Pani wynik jest zatem jak najbardziej negatywny.