Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę przy lekko zabarwionej kresce na teście?

Witam, pominęłam 16 tabletkę anty, nie zrobilam przerwy na krwawienie tak jak pisało w ulotce (daylette) dziś biorę już 17 tabletke z nowego blistra. Tydzien temu wykonałam test ciążowy, wyszedł negatywny, wczoraj powtorzyłam ze wzgledu na moj stres zwiazany z możliwością zajścia w ciąże, jednak ten również był negatywny, jak chciałam go po 1,5 godzinie wyrzucić to spojrzałam na niego a tam druga lekko zabarwiona kreska :( niby nie powinno się odczytywać wyniku testu po ustawowym czasie w ulotce ale jednak mam duzego stresa.. czy jest mozliwe, ze jestem w ciąży? czy test który robiłam tydzień temu będzie już wiarygodny? od pominiętej tabletki dziś mija 24dni.. proszę o szybką odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik po 1,5 godz od wykonania testu jest niemiarodajny w związku z tym nie powinna Pani nim się sugerować. Jeśli zaś nie pojawi się krwawienie z odstawienia, to przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykonać test w celu wykluczenia ciąży.