Pozytywny wynik testu ciążowego przy tabletkach antykoncepcyjnych

witam mam 33 lata urodziła 3 dzieci od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne ostatnio troszkę przytyłam zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny z cieniutką kreską byłam u lekarza podobno nic tam nie ma ostatni okres miałam 25 12 2013 no i teraz dostałam kolejny 20 01 2014 lekarz zmienił mi tabletki i powiedział że po okresie mam zacząć następne opakowanie tylko ja nie wiem dlaczego ten test wyszedł dodatni czy mam iść do lekarza jeszcze raz pomóżcie basia

bez badania trudno coś powiedzieć - proponuje zrobić beta HCG wtedy wyjdzie wynik dokładny bez dwuznaczności.