Prawdopodobieństwo ciąży a prawidłowo użyta prezerwatywa i negatywny wynik testu ciążowego

Okres spóźnia mi się już ok. 5 dni. Jestem w 35 dniu cyklu. Ostatnią miesiączkę miałam 16-20.12. Współżyłam jak dotąd 5 razy (14,20,25,26,27.12), prezerwatywa była prawidłowo użyta, do wytrysku doszło poza pochwą. Teraz mam nieco powiększone i nabrzmiałe piersi, czasami występuje ból podbrzusza, na dodatek mam mętną, wodnistą wydzielinę. Dzisiaj wieczorem robiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wykonany test ciążowy jest negatywny, ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Powinna Pani zatem cierpliwie poczekać na krwawienie. Gdyby nie wystąpiło, proszę ponownie wykonać test ciążowy i skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. A propos opóźnienia miesiączki to proszę pamiętać, że taki stan może mieć wiele przyczyn (oprócz ciąży), w tym może być to wynik zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, stresu itd.