Prawdopodobieństwo ciąży w wyniku stosunku bez zabezpieczenia

Kochałem się ze swoją dziewczyną bez zabezpieczenia 13 dnia cyklu. Skończyłem poza nią, po czym przemyłem penisa wodą z mydłem. Nie oddawałem moczu.Jakas godzine po, zrobilismy to drugi raz przy czym dziewczyna zrobila mi najpierw "loda". Znowu skończyłem poza nią. Jednak pojawia się pytanie czy jest szansa żeby resztki spermy przedostały się do środka przy wszystkich podanych okolicznościach? Dodam jeszcze, że dziewczyna ma nieregulne cykle i w dniu stosunku jak i dzień po nie miała śluzu.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak możliwa jest ciąża. Sądzę, że bardziej ciąża może wynikać z płyny preejakulacyjnego niż tego iż zostaną jakieś "resztki". Niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.

Aleksander Ropielewski

W opisanej przez Pana sytuacji istnieje możliwość zajścia w ciążę. Aby mieć pewność sugeruję wykonanie po 7-10 dniach od stosunku testu ciążowego lub badania beta hCG w surowicy krwi.