Prawdopodobieństwo ciąży w wyniku stosunku w 6 dniu opóźnienia we włożeniu nowego krążka antykoncepcyjnego

Witam, zaczęłam stosować krazek antykoncepcyjny nuvaring, to był pierwszy krazek i miałam zrobić tygodniowa przerwę niestety zapomniałam po niej założyć nowy i 6 dnia po przerwie kochałam się z chłopakiem, czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciaze?

Jeśli przerwa trwała dokładnie 7 dni (np. wyjęła Pani krążek w czwartek o 8.00 i założyła w kolejny czwartek również w okolicach godziny 8.00), ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Jeśli przerwa pomiędzy stosowanymi krążkami była dłuższa, istnieje ryzyko osłabienia ochrony antykoncepcyjnej, a tym samym ciąży.