Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po stosunku bez zabezpieczenia

Witam. Współzyłam z chłopakiem 12 listop bez zabezpieczenia, ale ie skonczył we mnie. Cykle miałam regularne bo brałam wczesniej tabletki. Miesiączka skończyła mi się 11 listopada. Dzisiaj zrobiłam test na LH i wyszło mi ujemnie, czyli nie mialam jeszcze owolucji, jednakze druga kreseczka juz się pojawiła, ale bardzo delikatna, ale wdg instru wynik byl ujemny. Czy plemniki moga jeszcze byc we mnie po takim czasie ? jakie jest prawdopod ze jestem w ciazy ???/ prosze o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kilka dni. W preejakulacie, wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki, a to oznacza, że brak wytrysku w pochwie nie czyni stosunku bezpiecznym i zabezpieczającym przed ciążą.
Na wykonywanie testów ciążowych jest zdecydowanie za wcześnie. Aby wynik można było uznać za wiarygodny musi minąć minimum 14 dni od stosunku potencjalnie prowadzącego do zapłodnienia.
Należy powtórzyć test w odpowiednim terminie i w przypadku wątpliwości zgłosić się na konsultację do ginekologa.