Prawdopodobieństwo zarażenia miejsc intymnych wirusem opryszczki

Czy czerowny slad po opryszcze ( bez pęcherzyków)może zarażać? Chłopak całował mnie a pozniej ustami przeszedł w miejsce intymne.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
W przypadku opryszczki najbardziej zaraźliwy jest płyn z pęcherzyków. Oznacza, to że najłatwiej jest się zarazić podczas objawów infekcji. Ślina w czasie objawów opryszczki oraz, co ważne, od czasu do czasu także przy braku objawów może również zawierać niewielkie ilości wirusa. Tak więc nie można z całą pewnością wyeliminować ryzyka zakażenia. Przeniesienie wirusa nie oznacza jednak, że objawy pojawią się również u Pani. Szacuje się, że nawet połowa osób zakażonych wirusem nigdy nie zachoruje.