Prawdopodobieństwo zarażenia się czymś po oblizaniu palca zabrudzonego krwią obcej osoby

Witam, U mnie w domu trwa remont. Wczoraj po wyjściu ekipy zauważyłam ciemne niewielkie zabrudzenie na drzwiach. Odruchowo zwilżyłam palec żeby je usunąć i go oblizałam. Od razu poczułam smak krwi. Natychmiast po tym umyłam kilkukrotnie ręce, zdezynfekowałam je wodą kolońską i po jakimś czasie wodą utlenioną. Zęby umyłam. Czy jest możliwość, żeby czymś się zaraziła przez tę plamkę? Dodam, że w tej chwili jestem przeziębiona. Bardzo proszę o odpowiedź, nurtuje mnie to pytanie.

Oczywiście jest taka możliwość, ale wydaje się ona bardzo mała. Większość chorób przenoszonych się przez krew wymaga kontaktu z relatywnie "świeżym" materiałem, a zaschnięta na ścianie krew do takich nie należy. W każdym razie, proponuje udać się do lekarza jeśli zauważy pani u siebie niepokojące objawy w ciągu najbliższych kilku tygodni ( ostre biegunki, grypopodobne objawy etc )