Czy można zakazić się jakąś chorobą przenoszoną przez ptaki?

Mam bardzo nietypowe pytanie ;) Wyszedłem na balkon na papierosa, oparłem się o balkon, a tam -> zaschnięte odchody ptaka, były tak zaschnięte, że zrobiły się ostre. Jak oparłem rękę zraniłem się zaschniętymi odchodami najprawdopodobniej gołębia. Z rany poleciała krew. umyłem mydłem i wodą utlenioną. Nie ma już ślady rany jednak mam obawy, że mogłem zakaźić się jakaś bakterią/wirusem Co robić? Czy moge zakazić się jakąś chorobą przenoszoną przez ptaki?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie nie jest to wykluczone ale dopóki nie ma Pan objawów (niekoniecznie muszą to być objawy związane z miejscem zranienia, mogą przypominać grypę), to nie ma się czym niepokoić.