Prawdopodobne skutki uboczne stosowania Atilla

Witam, jezeli 3 lata temu przyjmowalam Diane na poprawe cery, a teraz chcialabym zaczac normalna antykomcepcje hormonalna, poniewaz z chlopakiem chcemy sie lepiej zabezpieczyc. Wtedy duzo przytylam, mialam 15 lat i wazylam ok 75 kg. Bylam u ginekologa, przepisal mi tabletki, opisalam sytuacje, ale powiedzial, ze te sa najnowsze z mniejsza iloscia hormonow. Jakie moga byc skutki brania tych tabletek (atilla)? Czy powinnam wykonac badania homronalne przed czy po 1 op? Jakies skutki ubocze?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma potrzeby wykonywania badań hormonalnych przed ani w czasie hormonoterapii. Skutki uboczne są takie jak przy stosowaniu innych tabletek antykoncepcyjnych, przy czym leki nowszej generacji mają ich mniej niż te stare. Lekarz ginekolog powinien przeprowadzić wywiad czy nie ma Pani przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji i poinformować o możliwych skutkach ubocznych.