Prawidłowe stosowanie prezerwatywy

Witam, nie chcę zajść w ciążę i mam pytanie czy stosując jednocześnie prezerwatywę i stosunek przerywany mogę liczyć że nie dojdzie do zapłodnienia. i czy prezerwatywę należy zakładać od samego początku stosunku czy kilka chwil przed wytryskiem?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prezerwatywę powinno się bezwzględnie zakładać przed wprowadzeniem penisa do pochwy. Jednoczesne stosowanie prezerwatywy i stosunku przerywanego znacznie zmniejsza ryzyko na zapłodnienie. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.