Prawidłowy poziom hormonów tarczycy a choroba Hashimoto

Czy mając prawie prawidłowy poziom tarczycy można mieć chorobę Hashimoto? W zeszłym roku tarczyca coraz bardziej mi spadała, aż w końcu wykryto u mnie anty-TPO. Co jakiś czas mam robione badania krwi i teraz wyszło, że mam lepszy poziom tarczycy niż sprzed ok. pół roku. Ale i tak wynik jest bliższy dolnej granicy poziomu. Mój wynik: 1,519 na 0,26-4,7 u¦U/ml Uprawiam średnio pływanie i bieganie. Staram się prawidłowo odżywiać. Leczę się też na anemię. 175cm/72kg

Witam. Rozpoznanie choroby Hashimoto nie jest możliwe przy prawidłowym poziomie hormonów tarczycy. Obecność przeciwciał anty-TPO predysponuje jednak do wystąpienia choroby w przyszłości w związku z czym zalecane jest okresowe oznaczenie poziomu TSH.