Prawie całkowicie bezpowietrzne zatoki w wyniku TK

Witam, jestem po tomografi komputerowej zatok i niepokoi mnie jeden zapis "Prawie całkowicie bezpowietrzne, wypełnione miękkotkankowymi masami zapalnymi/gęstym płynem zatoki czołowe, szczękowe, sitowie oraz prawa zatoka klinowa." Czy może chodzić o coś bardzo poważnego. Proszę o odpowiedź

Sam oceniam TK zatok ale dając wiarę temu opisowi masz przewlekłe zapalenie wszystkich zatok przynosowych i nadajesz się już tylko do leczenia operacyjnego. Ale nie martw się to nie jest śmiertelna choroba. Odwagi.