Prawoboczna skolioza i rozpierający ból
Witam, Mam znaczna prawoboczna skolioze, ale nigdy nie czulam bolu. Od miesiaca bol powieksza sie, nie pozwala spac, z trudem chodze, glownie leze, choc nie daje to ulgi. Bol rozpierajacy, jakby podwazal kregi, staly, silny. Wczoraj MR kr. piers. nic nie wykazal poza dyskretnym poczatkiem dehydratacji. Co jeszcze moge zrobic ? Jakie badania wykonac ? Plecy bola cale, oprocz szyi.. Nie moge spac ani normalnie funkcjonowac, jest coraz gorzej :(

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proponowałbym bardziej wykonac badanie MR odcinka lędźwiowego, a przede wszystkim udac się do lekarza ortopedy. Po bezpośrednim badaniu będzie można określic najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie. W zależności od objawów, klinicznego badania, oraz wyników badań dodatkowych takich jak MR będzie można zdecydowac o konieczności leczenia operacyjnego lub wystarczającego leczenia rehabilitacyjnego.