Prawoboczna skolioza piersiowa ze zniesieniem kyfozy
witam, mam 27 lat i wynik badania RTG ujawnil u mnie prawoboczna skolioze piersiowa ze zniesieniem kyfozy i wielopoziomowe zwezenie przestrzeni miedzykregowych. co to oznacza i czy jest to grozne. ponad to miewam tez bole w lewym posladku i po lewej stronie biodra. jak i czasmi potrafie sie przewrocic idac, bo nogi sie pode mna uginaja. Basia

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
NIe jest to zagrożenie życia, jednak jest to objaw zmian przeciążeniowych i zwyrodnieniowych kręgosłupa. Nie wiem jak dużego stopnia są skolioza i zniesienie kifozy. Sugeruję kontakt z ortopedą. Na pewno konieczna będzie fizjoterapia, w przypadku zaawansowanych zmian leczenie operacyjne.