Prawoboczna skolioza kręgosłupa w wyniku RTG

Na wyniku badania RTG mam napisane prawoboczna skolioza odcinka L/S, zwężenie tarczy L5/S1, zaznaczone zmiany przeciążeniowe w dolnym seg. ledzwiowym. Od pół roku odczuwam mocny kłujący ból po lewej stronie w okolicach lędźwi, który uniemożliwia sport, a czasem nawet chodzenie. Jak można wyeliminować ten ból i wrócić do normalnej sprawności fizycznej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe jak najbardziej mogą być wynikiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, które opisane są w wyniku. Przede wszystkim powinna Pani pomyśleć o rehabilitacji - o szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.