Wyjaśnienie wyniku badania RTG kręgosłupa
Witam, bardzo prosił bym o wytlumaczenie tego wyniku badania RTG. -Lewoboczne odgięcie dolnego odcinka Th kregosłupa -Zmiany przeciążeniowe blaszek granicznych przestrzeni międzykregowej L4/L5 -Zwężenie przestrzeni miedzykregowej L5/S1 w odcinku tylnym ze zmianami -Wyostrzenia w stawach międzykregowych poziomu L5/S1 -Niedomknięcie łuku S1 dziekuje :)

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania RTG może sugerować chorobę krążka międzykręgowego oraz skoliozę. Na podstawie samego wyniku badania obrazowego nie można postawić diagnozy. Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.