Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa 38-letniej kobiety?
Dzień dobry.Ja chciałam zapytać co znaczy wynik z badania.Lewowypukłe skrzywienie pogranicza piersiowo-lędżwiowego/Zaznaczona rotacja kręgów.Spłycenie lordozy.Guzki Schmorla płytek granicznych trzonów Th12-L2.Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1.Wyostrzenia krawędzi trzonów kręgów L4,L5.Mam 38 lat.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis badania wskazuje na skoliozę (boczne skrzywienie kręgosłupa) oraz zmiany zwyrodnieniowe. Wynik wraz z opisem powinien zostać oceniony z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!