Co oznacza zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej i zwężenie przestrzeni międzykręgowej?

CO TO OZNACZA: ZNIESIENIE FIZIOLOGICZNEJ LORDOZY SZYJNEJ:ZWEZENIE PRZESTRZENI MIEDZYKREGOWEJ C6,C7,w mniejszym stopniu takze c4,c5 i c5,c6 y nieznacznym osteofitycznym znieksztalceniem krawedzi sasiadujacych trzonow.Niewielka prawostronna skoliza ledzwiowa w rotacji trzonow .Zwezenie przestrzeni miedzykregowej L4,L5. Na krawedziach trzonow L3,L5 drobne osteofity.Poziome ulozenie kosci krzyzowej z przesunieciem lini statycznego obciazenia kregosupa ku przodowi .Czy to jest grozne i jak leczyc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, oznacza to wielopoziomową chorobę zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjnego oraz ledzwiowego. Leczenie tp głównie zabiegi rehabilitacyjne oraz leczenie przeciwbólowe. Proszę o konsultację z lekarzem zlecajacym badanie. Pozdrawiam