Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego oraz wielopoziomowe zmiany degeneracyjne tarcz miedzykręgowych

Witam proszę o pomoc w odczytaniu wyniku MR kręgosłupa Th. OPIS: Uwidoczniono wielopoziomowe zmiany wytwórczo -zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego oraz wielopoziomowe zmiany degeneracyjne tarcz miedzykręgowych. Zmiany te nasilone są bardziej w środkowym odcinku kręgosłupa, co skutkuje pogłębieniem kyfozy piersiowej.W konsekwencji tych zmian widoczne jest również zwężenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej na poziomach kręgów Th4 do Th8.

Witam,
nie jest lekarzem, polecam udać się z wynikiem rezonansu (najlepiej z płyką) do lekarza specjalisty, aby zinterpretował wynik i zaproponował leczenie, ewentualnie poszerzenie diagnostyki.
Z tego co mogę przekazać - sa to zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym, czyli przeciążeniowe, dyski miedzykregowe maja cechy degeneracji czyli są płaskie, niskie, pozbawione wody, moga być małe uszkodzenia. Trzony kregów również mają cechy degeneracyjne. Pogłebiona kifoza (zaokrąglone plecy) zacieśnia kanał rdzeniowy co może skutkować uciskiem na struktury nerwowe i bóle, także promieniujące.
Polecam udać sie także do fizjoterapeuty.
Pozdrawiam