Wielopoziomowy ucisk rdzenia kręgowego od przodu

W obrębie zwężonej przestrzeni płynowej przedrdzeniowej widoczny jest wielopoziomowy ucisk rdzenia kręgowego od przodu, zwłaszcza na poziomach uwypuklonych pierscieniami włóknistych tarcz miedzykręgowych Th5-Th6, Th6-Th7, Th7-Th8.Ucisk rdzenia kregowego nasilaja drobne protruzje widoczne na poziomach Th6-Th7 i Th7-Th8.Wielopoziomowa spondyloza kręgosłupa piersiowego z wielopoziomową patologia tarcz międzykręgowych.Pogłębienie kyfozy piersiowej skutkujące odcinkowym zwężeniem przestrzeni płynowe

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyższy opis wskazuje na wielomiejscowy proces zwyrodnieniowy kręgosłupa lędźwiowego, który może powodować znaczne dolegliwości ruchowe i ograniczenia ruchomości. Wskazana jest odpowiednia rehabilitacja, doraźnie środki przeciwbólowe oraz spadek masy ciała. Pozdrawiam.