Wielopoziomowa zwyrodnieniowa dehydratacja krążków międzykręgowych

Wielopoziomowa zwyrodnieniowa dehydratacja krążków międzykręgowych, wielopoziomowe dokanałowe wypukliny jąder miażdżystych. Wypukliny wielkości do 3 mm na poziomach Th6/Th7, Th7/Th8, Th8/Th9, poza tym drobniejsze, wielkości do 2mm od poziomu TH 2 do poziomu Th6. Wypukliny nieznacznie zwężają przestrzeń płynową przedrdzeniową, nie powodują stenozy otworów międzykręgowych oraz kanału kręgowego. Wymiary AP kanału kręgowego ok. 12-5-13mm. Prawidłowy obraz rdzenia kr. Stożek rdzenia na poziomie L1.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie piersiowego odcinka kręgosłupa. Wynik należy skonfrontować z badaniem fizykalnym oraz występującymi dolegliwościami. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.