Niewielka prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego modelująca rdzeń kręgowy
Witam.Podaje opis rezonansu.Na poziomie Th4/Th5,Th5/Th6 i Th6/Th7 tylne przepukliny krażków międzykręgowych,modelujące brzuszną powierzchnie rdzenia kręgowego-na poziomie Th6/Th7 z separującym się sekwestrem.Na poziomie Th7/Th8 niewielka prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego modelująca rdzeń kręgowy i prawy korzeń nerwowy.Na poziomie Th9/Th10 nierówna tylna przepuklina krążka międzykręgowego,modelująca brzuszną powierzchnie rdzenia kręgowego i oba korzenie nerwowe.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.