Preejakulat a ryzyko zajścia w ciążę

Witam. Mam pytanie.. Otóż moja dziewczyna od paru dni skarzy się na ból brzucha i czasem chce jej sie wymiotować(ale nie robi tego). Nie uprawialiśmy seksu ale raz w dni płodne ocierałem swoim penisem o jej pochwę i niby wycierałem go ze śluzu, a poźniej w dni niepłodne też nie było stosunku tylko włożyłem penisa na dosłownie 2-3cm na parę sekund.. Czy jest możliwe, że doszło do zapłodnienia? Nie było wytrysku, nie wkładałem głęboko, ani długo ale czy ten Preejakulat nie zagroził zajściu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji występuje niewielkie ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ryzykownego zachowania. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.