Czy jest ryzyko zajścia w ciążę parę dni po miesiączce?

Witam;)
Dnia 9 stycznia skończyłam miesiączkę, dziś (16 stycznia) trochę się popieściliśmy z partnerem. Nie uprawialiśmy seksu, było tylko no dotykanie itd., ale w pewnym momencie chciałam i wtedy zbliżyłam penis do pochwy i tak dosłownie na 1,5 cm na chwilę go włożyłam.
Czy jest ryzyko zajścia w ciążę, jeśli wystąpił preejakulat? Moja miesiączka jest nieregularna, raz po miesiącu czasu, raz trochę krócej, a nawet i dłużej.
Bardzo proszę o odpowiedź...

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w celu sprawdzenia, czy jesteś w ciąży, warto wykonać test ciążowy. Warto jednak wiedzieć, że pierwsze kilka dni po krwawieniu miesięcznym występują jeszcze dni niepłodne. W preejakulacie mogą znajdować się plemniki, jednak przy niesprzyjających warunkach panujących w pochwie, np. dni niepłodne, nie mają możliwości zapłodnienia.
Pozdrawiam serdecznie!