Preejakulat w czasie pettingu a możliwość ciąży

Parę tygodni temu mój chłopak ocierał się penisem na moje miejsce intymne , przez chwile wsadził ale nie całego , miał na nim troche tego śluzu który wydziela sie z penisa , lecz nie dochodził. Od paru dni boli mnie brzuch i wczoraj także wymiotowałam prawie cały dzień. Mam pytanie , czy możliwe że doszło do zapłodnienia ? Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy i czy przez taki śluz można zajść w ciąże ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisany "śluz" to predjakulat, który może zawierać plemniki. W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży. Ważną informacją byłoby czy od stosunku miała już Pani termin spodziewanej miesiączki. Test ciążowy należy wykonać w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta się opóźnia lub dwa tygodnie po stosunku.