Preparaty na wzmocnienie włosów, które można stosować podczas karmienia piersią

Dzień dobry, czy istnieją jakieś preparaty na wzmocnienie włosów, które można stosować podczas karmienia piersią? Np. Biotebal? lub naturalne sposoby np. picie harbatki ze skrzypu polnego, pokrzywy lub siemię lniane, ew. wcierki z kozieradki? Ponadto czy szampony stricte na wypadanie włosów typu Dermena, Seboradin mogą być bezpiecznie stosowane w tym okresie? Zdaję sobie sprawę, ze po porodzie zawsze wypada więcej włosów, ale chciałabym zrobić wszystko by mimo wszystko ograniczyć ich ilość.

Jeżeli chodzi o środki powierzchniowe na włosy (jak szampony, wcierki) może je Pani stosować bez większych ograniczeń - o ile przed kontaktem z dzieckiem dokładnie usuwa je Pani z włosów. Jeżeli natomiast chodzi o suplementację diety to najsensowniej w tym okresie zażywać specjalne preparaty witaminowo-mineralne dla kobiet karmiących - zawierają one wszystkie składniki, które niezbędne są Pani oraz maleństwu i będą skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom ciąży i karmienia piersią. Oczywiście środki te przyjmujemy jako wspomaganie do zdrowej i zbilansowanej diety. Jest ona najlepszym sposobem na utrzymanie pięknego wyglądu po ciąży.