Preparaty stosowane przy wypadających włosach

Witam. Mam pytanie, wypadają mi włosy z głowy od jakiś 3 mies (mam na to preparaty i tabletki ale zero rezultatu) ale wypadają mi też włosy nawet z nóg (widzę na spodniach od środka nieraz) oraz włosy lonowe (w dość dużej ilości) czy to może być jakaś choroba czy po prostu tak jest i się tym nie przejmować? Miałem robione badania na tarczyce itp chodziło wtedy o wypadanie włosów z głowy. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Czy oprócz wypadania włosów coś Panu jeszcze dolega?Ma Pan np. skłonność do niskich wartości ciśnienia, osłabienie, bóle brzucha? Warto udać się do endokrynologa lub dobrego internisty. Wymaga Pan dokładnego zbadania i zlecenia dodatkowych badań ogólnych i hormonalnych. Czy badania hormonalne tarczycy były prawidłowe? Czy sprawdzał Pan sobie stęzężenie przeciwciał antyTPO i aTG we krwi.
Proszę udać się do kompetentnego lekarza, który dokładnie Pana zbada i zaleci dalsze postępowanie. Nadmierne uogólnione wypadanie włosów nie jest stanem fizjologicznym i wymaga dokładnej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz