Prezerwatywa a uszkodzenie plemników

Czy zwykle prezerwatywy zawierajace tylko srodek nawilzajacy zabijaja lub uszkadzaja plemniki? Drugie pytani, czy prezerwatywy zawierajace srodek opozniajacy wytrysk uszkadzaja lub zabijaja pleminiki?

Witam. "Zwykłe" prezerwatywy bez środka plemnikobójczego chronią przed plemnikami jedynie w sposób mechaniczny. Również środki opóźniające wytrysk nie powodują uszkadzania plemników.