Prezerwatywa została we mnie

Podczas stosunku mój partner zauważył, że prezerwatywa się zsunęła. Przerwaliśmy stosunek, jednak jak się okazało została ona w pochwie. Wyjął ją. Dodam, że nie doszło jeszcze do erekcji jednak jakiś czas kochaliśmy się, gdy prezerwatywa była we mnie, ponieważ tego nie zauważyliśmy. Czy warto zażyć tabletkę "72 h po"? Okres miałam 29.01 a stosunek odbyliśmy 6.02, jednak ostatnio spóźnił się 12 dni. Wcześniej miałam regularny 26-28 dni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy nieregularnych cyklach trudno jest ustalić dni płodne. Nie pisze Pani, ile dni trwają Pani krwawienia, ale uśredniając zakładam, że do zbliżenia doszło na początku dni płodnych.
Niezależnie od tego, jeżeli nie doszło do wylania zawartości prezerwatywy to ryzyko ciąży jest minimalne. W sytuacji, gdy nie doszło do wytrysku ryzyko jest praktycznie zerowe. Nie widzę zatem potrzeby do zastosowania tabletki 72h po. Uważam, że ryzyko wystąpienia działań niepożądanych znacząco przewyższają ryzyko ciąży.

Pozdrawiam.