Problem z ciążą: dlaczego mimo częstego współżycia nie ma rezultatów?

Witam. Współżyję z mężem co dwa dni od 5 miesięcy i jak narazie nie jestem w ciąży. Bardzo pragnę mieć dziecko i nie wiem czy 5 miesięcy to wystarczający powód do zmartwień. Czy współżyjąc co dwa dni, ponieważ od 2 miesięcy współżyjemy co dwa dni, zwiększam szansę na zajście w ciążę? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Brak ciąży pomimo regularnego współżycia przez okres 5 miesięcy nie jest jeszcze powodem do niepokoju. Gdyby po roku nadal nie zaszła Pani w ciążę należy zgłosić się do ginekologa.
Współżycie należy zintensyfikować w okresie okołoowulacyjnym. Zwiększa to szanse na zajście w ciążę.
Pozdrawiam.