Problem z ciążą po odstawieniu hormonów

Wspolzyje z mezem wtedy gdy mam dni plodne,a przede wszystkiem w dzien owulacji i nie moge zajsc w ciaze. Staramy sie o dzidziusia od 3 miesiecy, chce jeszcze zaznaczyc ze 5 m-cy temu odstawilam pigulki. Dlaczego tak sie dzieje? Mielismy 3 proby a ja juz sie martwie ze mozemy miec problemy. Prosze o porade.

Aleksander Ropielewski

Prosze zachować spokój. Przyjmuje się, że diagnostykę niepłodności rozpoczynamy po 12 a nawet 24 miesiącach nieskutecznych starań o dziecko z zaznaczeniem, że są to starania regularne. Na chwilę obecną sugeruje poczekać kilka miesięcy i dopiero po tym czasie wykonanie badań hormonalnych, ocenę owulacji, wykluczenie infekcji oraz badanie nasienia.