Problem z często nawracającymi objawami grypowymi

Witam, mam problem z często nawracającymi objawami grypowymi. Średnio co 3 tyg doskwiera mi ból gardła,stawów przede wszystkim kolan, ból dolnej części pleców, gorączka. Ponadto prawie codziennie boli mnie głowa i wiecznie jestem zmęczona. Mimo szczególnego dbania o higienę jamy ustnej mam problem z nieświeżym oddechem. Robiłam wymaz z gardła-nic nie wykryto. Migdałki mam wycięte. Co może być przyczyną takich objawów?

Dzień dobry, trudno coś powiedzieć bez badania, przyczyny mogą być różne. Nieświeży oddech może być spowodowany paradontozą, osadami na zębach i dziąsłąch spowodowanymi utrudnioną higieną, nieleczoną próchnicą. Jeżeli stomatolog po dokładnym badaniu wszystko wykluczy, przyczyną może być jeszcze zaburzona gospodarka kwasowa w żołądku. Tymczasem przy tak często pojawiających się objawach chorobowych proszę sprawdzić czy nie ma Pani boleriozy.