Jakie mogą być jeszcze przyczyny nieświeżego oddechu?

Szukam przyczyn nieświeżego oddechu. Z najczęstszych przyczyn mogę wykluczyć migdałki ponieważ mam je usunięte, zęby mam poleczone, miałem też usuwany kamień nazębny. Bezpośrednim źródłem zdaje się być osad na języku, jeśli potrę go palcem lub np. wacikiem to czuję nieprzyjemny zapach, natomiast mam wrażenie, że tak naprawdę problem może być po stronie zatok. Po pierwsze, z tyłu jamy ustnej spływa mi do gardła jakaś wydzielina, praktycznie cały czas, nawet jeśli nie mam kataru, po drugie zawsze sygnałem dla mnie, że mam nieświeży oddech był dziwny niesmak w ustach, a dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że niesmak pochodzi z tej spływającej wydzieliny, czasami pojawia się tylko jednostronnie. Nie potrafię niestety powiedzieć czy ta wydzielina ma jakiś zapach ale zauważyłem, że im więcej wydzieliny tym poważniejszy problem z nieświeżym osadem na jezyku. Jeszcze do problemów z nosem dochodzi to, że przez większość czasu mam zatkany nos po lewej stronie. Proszę o podpowiedź co może mi dolegać, do jakiego lekarza pójść i jakie badania powinienem zrobić. Jakieś prześwietlenie zatok? Wymaz?

Konieczna jest diagnostyka RTG i TK aby zobaczyć tkanki w 3D oraz diagnostyka w powiększeniu w gabinecie. Przyczyn nieświeżego oddechu może być wiele i bez wizyty w gabinecie się nie obejdzie.