Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z kolorem skóry u 20-latka

Witam, mam problem z kolorem skóry. Przez ostatnie lata próbowałem wyleczyć trądzik u dermatologa, a potem u kosmetyczki jednak bez skutku :/ (leki zewnętrznie stosowane). Nie miałem już nadziei, więc postanowiłem leczyć się na własną rękę. Nie był to najlepszy pomysł. Przez pół roku przecierałem 3x dziennie twarz płynem robionym w aptece na receptę (spirytus i antybiotyk chyba). Po tym czasie zobaczyłem, że skóra wokół oczu jest białego koloru, a reszta twarzy czerwona. Niektórzy mówią mi, że wyglądam jakbym miał lornetki na oczach, bo to rzeczywiście tak wygląda. Na dole zamieszczam link. Nie stosuję już nic poza kremem nawilżającym oraz myję twarz wodą mineralną. Jednak po 4 miesiącach od odstawienia stan skóry nie poprawia się. Co mam zrobić? https://zapodaj.net/images/ab15a4c4c125f.jpg
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy