Problem z pełnym zgięciem kolana po rekonstrukcji ACL

Witam Jestem 10 tyg po rekonstrukcji acl, wyprost mam osiągnięty w pełni, problem pojawia się przy zgięciu, do pełnego zgięcia brakuje mi około10-15 cm (względem zdrowego kolana) lecz gdy zginam kolano do jego maksymalnego na ten czas zgięcia pojawia sie ból z tyłu kolana i tak jakby blokuje się przez co nie mogę go zgiąc dalej, im dalej probuje je zgiąc ból się nasila. dziekuje za odpowiedź. Kamil

Szanowny Panie

Brak pełnego zgięcia po rekonstrukcji jest dość częstą konsekwencją zabiegu. Proszę nie forsować na siłę zgięcia! Ćwiczenia proszę wykonywać wyłącznie do granicy bólu! Prawdopodobnie ten deficyt zgięcia utrzyma się u Pana na stałe, jednak nie powinno to Panu specjalnie przeszkadzać. Najważniejsze, że ma Pan stabilne kolano, co zapobiegnie rozwojowi zmian zwyrodnieniowych, które bez rekonstrukcji prędzej czy później wyłączyły by Pana z aktywności.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski
ArtroCenter.pl