Problem z pozbyciem się opryszczki w 24 tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 24 tygodniu ciąży i nie mogę się pozbyć opryszczki wargowej która mi wyskakuje na okrągło od 13 tygodnia ciąży.Nie mam przy tym żadnych objawów grypowych.Zglaszalam to lekarzowi ale on twierdzi ze na ustach jest nie groźna i nic mi nie przepisał.A na internecie piszą inaczej ze dziecko może mieć uszkodzony słuch Bardzo proszę o poradę

Jeżeli opryszczka pojawiła się po raz pierwszy jak była Pani w ciąży to niezbędne jest leczenie jej acyklowirem. Jeśli nie - nawrotowe zmiany można smarować hascovirem, ew. stosować plastry compeed na opryszczkę lub jeśli zmiany są duże i bolesne - stosować acyklowir w tabletkach