Problem z wzrastającym paznokciem

Mam problem z wrastającym paznokciem i chcę iść z tym do specjalsity. Muszę liczyć się z wyrywaniem całego paznokcia, czy możliwe jest mniej drastyczne załatwienie sprawy?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Problematyką wrastających paznokci zajmują się specjaliści chirurdzy. Zdecydowanie proszę się nie niepokoić, metody opracowania chirurgicznego wrastających paznokci nieco się zmieniły i nie praktykuje się już drastycznego wyrywania paznokci. W zależności od nasilenia problemu można natomiast stosować leczenie zachowawcze (odsunięcie paznokcia od podłoża i wprowadzenie w to miejsce gazika nasączonego roztworem alkoholu) lub operacyjne (wy­cięcie bocznego fragmentu płytki paznokciowej z usunięciem ziarniny).