Problem z zaskórnikami na rękach i twarzy

Mam 19 lat, leczę się od 4, używałem leków dawercin, klindamicyn, benzacne, metronidazol... efekty są krótkotrwałe, mam również problem ze swędzeniem, często rozdrapuję krostki. Zastanawiam się, czy zakupić derminax.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam

Należy pamiętać, że terapia trądziku, żeby była skuteczna, musi trwać odpowiednio długo, minimum kilka miesięcy. Być może warto by zastosować retinoidy samodzielnie lub w połączeniu z antybiotykiem.

Jeśli chodzi o preparat Derminax, to mam pewne wątpliwości co do jego zachwalanej na firmowej stronie skuteczności. Trudno uwierzyć, że preparat, który podobno nie ma żadnych działań niepożądanych oraz do kórego nie ma przeciwwskazań, w ogóle działa.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty