Terapia trądziku retinoidami doustnymi

Mam 30 lat. Mój dermatolog poleciła mi terapię trądziku retinoidami doustnymi. Czy te leki są bezpieczne?? Czy można je stosować u osób z alergiami i astmą??
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Alergia i astma nie sa przeciwskazaniem do leczenia retinoidami.
Leczenie, jeżeli jest prowadzane zgodnie z zasadami sztuki tj stosowana jest skuteczna antykoncepcja, regularnie wykonywane są badania labolatoryjne, jest bezpieczne a przede wszystkim skuteczne.
Ewa Rybicka

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty