Wskazania do stosowania retinoidów w leczeniu trądziku

leczę się u dermatologa na trądzik. brałam przez miesiąć antybiotyk tetrasyl jednak kuracje nie przyniosła spodziewanych efektów - stan skóry polepszył się tylko trochę. lekarz zaproponował mi stosowanie retinoidów (doustnych). czy powinnam się zdecydować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy powinna Pani przyjmować retinoidy. Terapia tego typu preparatami jest skuteczna, ale obarczona także ryzykiem wystąpienia wielu działań niepożądanych. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem. Polecam także przeczytanie artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/retinoidy-w-leczeniu-tradziku, http://portal.abczdrowie.pl/poznaj-korzystny-wplyw-retinoidow-na-skore.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Po miesiącu stosowania antybiotyku stan skóry chwilowo się pogarsza, to normalne, skóra w tym czasie się oczyszcza.