Problem ze snem i z podniesieniem rąk do góry po wymianie zastawki aortalnej

Witam, ojciec miał wymianę zastawki aortalnej 18.11, od dwóch dni ma problem ze spaniem, trudno mu podnieść rękę do góry, gdyż sprawia to duży ból. Czy mogą to być jeszcze bóle pooperacyjne, czy skutki uboczne zażywanych leków? Czy należy skierować się do szpitala? Pozdrawia, Hanna S.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety trudno orzec bez wykonania badania lekarskiego. Mogą to być jeszcze skutki operacji więc zalecam jedynie w razie utrzymywania się dolegliwości kontrolę u lekarza prowadzącego i wykonującego zabieg. Pozdrawiam