Problemy skórne a gronkowiec złocisty

Witam, od pewnego czasu mam problemy skórne. Od kilku lat męczę się z trądzikiem i egzemą, często na powiece wyskakuje mi jęczmień, przy paznokciach czasami wychodzi mi zanokcica, a ostatnio głównie na nogach pojawiają się bolące krosty z ropą w środku. Myślę, że to zapalenie mieszków włosowych, ale ostatnio napuchła mi noga i wyglądało to trochę jak czyrak. Dostałam skierowanie do dermatologa, ale na wizytę muszę czekać miesiąc. Czy to może być np. gronkowiec złocisty ?

Renata GrzechociĹska

Trudno bez odpowiednich badań określić etiologię tych schorzeń.