Gronkowiec złocisty w wymazie ze zmiany skórnej

Pani doktor, zrobiłam wymaz ze zmiany skórnej (krosty) i okazał sie że mam gronkowca złocistego MMS, 9 lat temu też miałam, wylaczyłam go jednak powrócił, lecze sie obecnie doxycycliną, moje pytanie brzmi jaką mam pewnośc że go wyleczę, jesli krosty zejdą i nie będę miała skąd wziąć wymaz, może sie jednak przecież okazac że nadal do mam, chciałabym się spotkać ze specjalista i pomyślec w jaki sopsób poprawic stan skóry min, blizny i przebarwienia no i jak ewent. pozbyć sie opornej bakterii...

Szanowna Pani, prawdopodobnie jest Pani nosicielem tego szczepu gronkowca. To nic strasznego, bo każdy z nas ma na skórze mnóstwo różnych bakterii. W okresach osłabienie odporności, bakteria , która zyje na naszej skórze może stać sie źródełem zakażenia. Można podjąć próbę leczenia antybiotykiem , jednak prawdopodobieństw , ze wyeliminuje się w ten sposób zakażenie , jest w mojej opini, niewielkie.
Najskutaczniejsza jest stymulacja odporności, tak aby organizm sam sobie z ta bakterria "poradził". Co do konkretów, zapraszam na konsultację. Także w sprawie leczenia zmian skórnych takich jak blizny i przebarwienia.