Problemy z erekcją u 21-letniego partnera

Moj chlopak ma 21 lat, czasem podczas seksu zdarza się,ze ma problem z erekcją i musimy przerwać, jest wtedy zażenowany i glupio nam potem nawet o tym rozmawiac,czy to jest normalne ? Moze to ja,niewystarczającego go podniecam,nie wiem gdzie lezy wina,w kazdym razie nie wydaje mi się zeby on przepadał za seksem ,czasem ja probuje go pobudzić ,a on mowi"pozniej..teraz...(..)" , moze niski poziom testosteronu,albo ja przesadzam.

U młodych mężczyzn większość kłopotów z erekcją tkwi w psychice i ma podłoże nerwicowe. Bardzo często kobiety myślą podobnie jak Pai, że może niewystarczająco podniecają swoich partnerów, nie podobają im się, albo, że może są zdradzane. Tymczasem objawy nerwicowe występują często u mężczyzn zaangażowanych uczuciowo, będąc zarazem wynikiem nadmiernego podniecenia seksualnego. Im mężczyźnie bardziej zależy na partnerce, tym słabsze się pojawia podniecenie seksualne ( w jego miejsce powstaje stan napięcia nerwowego), czego następstwem jest osłabienie lub brak erekcji. Dla mężczyzny problemy z erekcją są bowiem synonimem męskości. Najczęstsza reakcja to właśnie unikanie współżycia w obawie przed porażką i negatywną oceną ze strony partnerki. Bardzo ważna jest wspierająca postawa z Pani strony i zachęcenie chłopaka do wizyty u seksuologa, który oceni również czy potrzebne są badania poziomu testosteronu.
Pozdrawiam ,
A.C.

Witam, młodzi mężczyźni często bardzo silnie przeżywają swoją niesprawność w seksie nawet gdy zdarza się ona sporadycznie. Partnerki powinny podchodzić do sprawy zawsze z dużą delikatnością i zrozumieniem, nie komentować tego krytycznie, nie brać "do siebie". Jeżeli sytuacja powtarza się często, warto aby partner zgłosił się do specjalisty psychologa -seksuologa, który przyjrzy się fachowym okiem, zleci ewentualnie potrzebne badania i podpowie jak rozwiązać problem.Pozdrawiam